dodatki do kąpieli trawiącej

Odtłuszczanie i jego znaczenie w procesie PCB

admin

14 marca 2023

Blog

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różne formy. Niektóre z nich to żywice, pozostałości topników, aktywatory organiczne i nieorganiczne, sole, oleje, odciski palców, kurz, a w końcu także różnego typu tłuszcze. Usuwanie tych i innych zanieczyszczeń jest ważnym elementem procesu PCB. Jakie produkty warto w tym celu wykorzystać?

Dlaczego odtłuszczanie jest ważne?

Zanieczyszczenia, które nie są usuwane przez długi czas prowadzą od poważnych uszkodzeń powierzchni. Negatywne zjawiska to również powstawanie napięć powierzchniowych, wzrost wilgotności, uszkodzenia, zła praca gotowego już produktu. Oczyszczanie płyt, a także ich odtłuszczanie jest więc konieczne do ich sprawnego działania.

Czysta, pozbawiona zatłuszczeń płyta ma mniejszą skłonność do ulegania korozji, lepiej się prezentuje, poprawnie funkcjonuje, a jej przyczepność ulega poprawie.

Środki do odtłuszczania w procesie PCB

Odtłuszczanie jest więc jednym z najistotniejszych etapów procesu obróbki płytek drukowanych. Jest również wstępem do kolejnych czynności i pozwala na pozbycie się zalegających zanieczyszczeń, w tym śniedzi. To sprawia, że kolejne warstwy preparatów są nakładane w sposób efektywny i dokładny.

Skuteczne odtłuszczanie to złożony proces, który przebiega przy użyciu wysokiej jakości produktów. Środki, które warto użyć znajdziesz w naszej ofercie. Proponujemy produkty od renomowanego producenta, czyli firmy MacDermid Enthone, oferującej skuteczne i bezpieczne preparaty.

Jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest Metex Acid Cleaner L-15-ON, czyli kwaśny środek odtłuszczający o uniwersalnym zastosowaniu do wstępnej obróbki płytek drukowanych. Jego zalety to skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, możliwość zastosowania na dwa sposoby, trwałość i łatwość kontrolowania procesu.

Related Posts

Czym charakteryzują się topniki do HAL’a?

admin

2 lutego 2024

Blog

Topniki do HAL (ang. Halide Activated Flux) są istotnym elementem w procesach lutowania i spawania, szczególnie w technologii stosowanej w przemyśle elektronicznym. Charakteryzują się specjalnym składem chemicznym, który umożliwia efektywne i precyzyjne łączenie elementów elektronicznych, minimalizując przy tym ryzyko powstawania zanieczyszczeń. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej cechom charakteryzującym topniki do HAL’a oraz ich roli […]

Read More

Na czym polega kąpiel stripująca SN?

admin

2 listopada 2023

Blog

Kąpiel stripująca SN to innowacyjna technologia, która zdobywa coraz większą popularność w przemyśle. Jej głównym celem jest usuwanie powłok cyny z powierzchni różnych elementów.

Read More