dodatki do kąpieli trawiącej

Odtłuszczanie i jego znaczenie w procesie PCB

admin

14 marca 2023

Blog

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różne formy. Niektóre z nich to żywice, pozostałości topników, aktywatory organiczne i nieorganiczne, sole, oleje, odciski palców, kurz, a w końcu także różnego typu tłuszcze. Usuwanie tych i innych zanieczyszczeń jest ważnym elementem procesu PCB. Jakie produkty warto w tym celu wykorzystać?

Dlaczego odtłuszczanie jest ważne?

Zanieczyszczenia, które nie są usuwane przez długi czas prowadzą od poważnych uszkodzeń powierzchni. Negatywne zjawiska to również powstawanie napięć powierzchniowych, wzrost wilgotności, uszkodzenia, zła praca gotowego już produktu. Oczyszczanie płyt, a także ich odtłuszczanie jest więc konieczne do ich sprawnego działania.

Czysta, pozbawiona zatłuszczeń płyta ma mniejszą skłonność do ulegania korozji, lepiej się prezentuje, poprawnie funkcjonuje, a jej przyczepność ulega poprawie.

Środki do odtłuszczania w procesie PCB

Odtłuszczanie jest więc jednym z najistotniejszych etapów procesu obróbki płytek drukowanych. Jest również wstępem do kolejnych czynności i pozwala na pozbycie się zalegających zanieczyszczeń, w tym śniedzi. To sprawia, że kolejne warstwy preparatów są nakładane w sposób efektywny i dokładny.

Skuteczne odtłuszczanie to złożony proces, który przebiega przy użyciu wysokiej jakości produktów. Środki, które warto użyć znajdziesz w naszej ofercie. Proponujemy produkty od renomowanego producenta, czyli firmy MacDermid Enthone, oferującej skuteczne i bezpieczne preparaty.

Jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest Metex Acid Cleaner L-15-ON, czyli kwaśny środek odtłuszczający o uniwersalnym zastosowaniu do wstępnej obróbki płytek drukowanych. Jego zalety to skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, możliwość zastosowania na dwa sposoby, trwałość i łatwość kontrolowania procesu.

Related Posts

Miedziowanie PCB w teorii i praktyce

admin

6 kwietnia 2023

Blog

Płytki PCB (ang. Printed Circuit Board) stanowią ważny element układów elektronicznych. Ich podstawą są laminaty szklano-epoksydowe lub tworzywa kompozytowe, a na wierzchu umieszczane są materiały izolacyjne. Ich powierzchnię z kolei pokrywa się warstwą miedzi. Na czym polega miedziowanie PCB? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More