dodatki do kąpieli trawiącej

Blackhole


Preparaty do Blackhole – trwałe i łatwe w użyciu

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy preparaty do Blackhole, które pozwalają uzyskać doskonałe efekty podczas pokrywania płytek drukowanych warstwą węgla. Proponowane produkty cechują się łatwością użycia, a także bardzo długą trwałością oraz możliwością uzupełniania w razie potrzeby. Stosując jeden z preparatów do Blackhole, które prezentujemy poniżej, możesz uzyskać gotowe produkty o bardzo dobrych parametrach i przygotowane do dalszej obróbki.

Co istotne, każdy z preparatów ma nieco inne właściwości, dlatego bez trudu możesz dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Proces metalizacji bezpośredniej Blackhole SP jest bardzo chętnie wykorzystywany w branży wytwarzania obwodów drukowanych, na co wpływa przede wszystkim długa żywotność gotowych elementów i uniwersalność zastosowań.

Blackhole SP jest słabo alkaliczną zawiesiną bazującą na węglu, przeznaczoną do pokrywania dielektrycznych powierzchni płytek drukowanych nieprzerwaną warstwą przewodzącą węgla. Obok podstawowej kąpieli Blackhole SP, częścią składową procesu powlekania powierzchni otworów jest system dwukomponentowy, zaprojektowany do oczyszczania powierzchni miedzianej i kondycjonowania szkła i żywicy płytki drukowanej. System ten idealnie przygotowuje płytkę do metalizacji bezpośredniej MacDermid Enthone Blackhole.

Preparaty do kąpieli Blackhole – poznaj nasze produkty

Proponujemy preparaty do Blackhole o różnych właściwościach. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką każdego z nich i wybrania tego, który najlepiej odpowiada konkretnym potrzebom. Jeśli szukasz substancji do kolejnych etapów obróbki płytek drukowanych, na przykład do miedziowania PCB, to również znajdziesz je w naszej ofercie. Dbamy o to, by nasz asortyment był maksymalnie szeroki i umożliwiał zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne artykuły podczas jednego zamówienia.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat oferowanych preparatów do Blackhole.

Do procesu Blackhole proponujemy kąpiel mikrotrawiącą MacuPrep Etch G-5, która oczyszcza powierzchnię i tworzy idealną topografię miedzi, zapewniającą bardzo dobrą przyczepność. Aktywna powierzchnia miedzi po mikrooczyszczaniu i mikrotrawieniu zostaje zakonserwowana i zabezpieczona przed matowieniem za pomocą kąpieli BlackHole Antitarnish. Tak uzyskane powierzchnie są po wysuszeniu gotowe do fotoprocesu i gwarantują najwyższą jakość otrzymywanego produktu.

ZALETY:

długa trwałość kąpieli

możliwość uzupełniania, łatwość prowadzenia procesu, łatwa kontrola kąpieli

niskie zużycie chemikaliów, mały nakład pracy i niewielkie ilości odpadów

w przeciwieństwie do powlekania powierzchni otworów miedzią chemiczną, proces metalizacji bezpośredniej BlackHole nie wymaga zużycia płytek laminatu na wystartowanie kąpieli i wstępne „rozruszanie”

system do kondycjonowania jest wolny od dodatków kompleksujących i dlatego po zużyciu może być bez problemu usuwany do kanalizacjia

MACu Prep Etch G-5 to kąpiel trawiąca dla miedzi, utworzona na bazie kwasu siarkowego i nadtlenku wodoru stosowana do:

 

aktywowania powierzchni miedzi w procesie PTH

czyszczenia powierzchni przy tworzeniu ścieżek przewodzących

trawienia przed metodą utleniania

trawienia w procesie Blackhole

 

W procesie PTH MacuPrep Etch G-5 o delikatnym działaniu trawiącym zapewnia bardzo dobrą przyczepność miedź – miedź, w wyniku czego otrzymuje się idealnie przylegającą warstwę miedzi chemicznej, co jest gwarancją wysokiej jakości produktu.

W procesie utleniania MacuPrep Etch G-5 tworzy idealną topografię powierzchni dla równomiernego rozmieszczenia wytwarzanego tlenku i polepszenia przyczepności laminatu.

ZALETY:

długa trwałość kąpieli, co zapewnia obniżone zużycie chemikaliów, mały nakład pracy
i niewielkie ilości odpadów

równomierne trawienie będące podstawą niezawodnego systemu wiążącego
i wysokiej jakości produktu

eliminacja wszelkich dymów, dzięki maskującemu działaniu piany

zastosowanie automatycznego systemu Feed & Bleed (dolewania i odpływu) pozwala na utrzymanie stałej konsystencji i wydajności kąpieli

możliwość elektrolitycznego odzyskania metalu miedzi z kąpieli, co wydłuża żywotność roztworu

może być używany nie tylko w metodzie natryskowej, lecz także w metodzie zanurzeniowej

 

Jeśli masz pytania dotyczące preparatów do Blackhole, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci doradzimy.