dodatki do kąpieli trawiącej

Dlaczego trawienie SN jest bezpieczne dla miedzi?

admin

3 lipca 2023

Blog

W dzisiejszych czasach wytwarzanie płytek drukowanych kojarzy się z niezwykle złożonym procesem. Wszystko to za sprawą dużych wymagań narzucanych przez klientów oraz coraz wyraźniejszych standardów jakościowych. Kwaśna kąpiel stripująca Sn staje się niezbędnym elementem w przygotowaniu płytek PCB do użytku.

Trawienie SN – wydajne, dzięki profesjonalnym produktom

Eliminator SNH jest bardzo wydajnym środkiem, który doskonale spełnia swoją funkcję. Jest to striper cyny oraz cyny z ołowiem. Co ważne, ma wiele zalet. Środek ten zapewnia wysoką wydajność przy równoczesnym zmniejszeniu częstotliwości wymiany kąpieli oraz redukcji czasu przestoju urządzenia i kosztów robocizny. Został zaprojektowany głównie do użycia w formie natrysku. Eliminator SNH jest idealnie dostosowany do ciągłej pracy systemu dolewania i odpływu (Feed & Bleed).

Posiadając ten produkt w swoim arsenalu przeprowadzenie procesu kwaśnej kąpieli stripującej Sn stanie się nie tylko proste, ale również bardzo skuteczne. Gwarancja stałej, wysokiej jakości oraz wydajności procesu to dodatkowe atuty tego środka. Polepszenie wartości SIR (ang. Surface Insulation Resistance) gwarantuje całkowite spełnienie wymagań testów przy testowaniu elektrycznym płytki.

Czy trawienie SN jest bezpieczne dla miedzi?

Istnieje więcej zalet nowoczesnego procesu trawienia SN.

System jednoskładnikowy jest bardzo łatwy w obsłudze, eliminuje osady i zapychanie się urządzeń, przez co zmniejsza czas przestoju maszyny i redukuje koszty utrzymania. Możliwość dużego obciążenia kąpieli rozpuszczonymi metalami (150g/L) zapewnia maksymalną wydajność pracy, a niska egzotermiczność reakcji zapewnia bezpieczeństwo oraz wydłużoną żywotność urządzenia. Eliminator SNH charakteryzuje się bardzo niewielkim atakowaniem miedzi, kąpiel nie zawiera nadtlenków, fluorków ani chelatów, nie atakuje szkła ani żywicy, proces łatwy w obsłudze bez wydzielania oparów, gryzących dymów.

Stosowanie eliminatora SNH daje więc wiele korzyści. Zapewnia on wysoką jakość i wydajność całego procesu przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznych warunków w trakcie pracy oraz jego trwałości.

Jeśli jesteś producentem płytek PCB lub zajmujesz się ich obróbką, zdecydowanie warto rozważyć zastosowanie tego preparatu.

Related Posts

Czym charakteryzują się topniki do HAL’a?

admin

2 lutego 2024

Blog

Topniki do HAL (ang. Halide Activated Flux) są istotnym elementem w procesach lutowania i spawania, szczególnie w technologii stosowanej w przemyśle elektronicznym. Charakteryzują się specjalnym składem chemicznym, który umożliwia efektywne i precyzyjne łączenie elementów elektronicznych, minimalizując przy tym ryzyko powstawania zanieczyszczeń. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej cechom charakteryzującym topniki do HAL’a oraz ich roli […]

Read More

Na czym polega kąpiel stripująca SN?

admin

2 listopada 2023

Blog

Kąpiel stripująca SN to innowacyjna technologia, która zdobywa coraz większą popularność w przemyśle. Jej głównym celem jest usuwanie powłok cyny z powierzchni różnych elementów.

Read More