dodatki do kąpieli trawiącej

Cynowanie chemiczne


Preparaty do cynowania PCB – cynowanie bez tin whiskers

Szukasz preparatów do cynowania PCB, które pozwolą Ci uzyskać gładką, nieporowatą warstwę cyny i ograniczają tworzenie się tzw. tin whiskers? Poznaj produkty do cynowania, które przygotowaliśmy w naszej ofercie. Są to artykuły sprowadzane od renomowanego dostawcy, czyli firmy MacDermid Enthone, której jesteśmy przedstawicielem na polskim rynku.

Kupisz u nas szeroki wybór produktów do cynowania chemicznego, dzięki którym usprawnisz proces cynowania, sprawisz, że stanie się wydajny i ekonomiczny. Proponowane preparaty do cynowania PCB to także gwarancja uzyskania gładkiej warstwy cyny pozbawionej niedoskonałości. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, w której znajdziesz również inne produkty – w tym preparaty do złocenia i srebrzenia płytek drukowanych. Wszystkie pozycje w naszym asortymencie to sprawdzone propozycje o doskonałych parametrach, dużej wydajności, a także wygodzie użytkowania.

 

Cynowanie chemiczne – równomierna i gładka warstwa

MACStan TM HSR 3 Tin jest cynową kąpielą wykończeniową zaprojektowaną dla zabezpieczenia możliwości lutowania płytek obwodów drukowanych. Powierzchnia miedzi jest pokrywana drobnokrystaliczną, gładką, nieporowatą warstwą cyny. Przez użycie nowo opracowanego systemu dodatku, zlikwidowane zostało formowanie się tzw. „tin whiskers”, wąsików cynowych, które są znane z wywoływania problemów elektrycznych na czystej cynie.

 

ZALETY

równomierne, jednolite osadzanie, ulepszona pielęgnacja i ochrona

minimalne tworzenie „tin whiskers”

cienka warstwa cyny tworzy wysoko rozwiniętą powierzchnię

gwarancja wyższej zdolności lutowania płytki

kompatybilność procesu z maskami ołowiowymi i bezołowiowymi

wysoka stabilność, długa żywotność kąpieli

proces kompatybilny z pionowym zanurzaniem i procesami poziomymi o produkcji ciągłej, bez konieczności używania skomplikowanej aparatury

szerokie okno robocze, łatwa kontrola procesu

możliwość uzupełniania kąpieli, redukcja kosztów sporządzania

długi okres magazynowania, do 12 miesięcy