dodatki do kąpieli trawiącej

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Preparaty do miedziowania PCB – co warto wiedzieć?

Produkty dedykowane do miedziowania PCB dostępne w naszej ofercie to profesjonalne propozycje od firmy MacDermid Enthone. Są one świetną bazą przygotowującą płytki PCB do srebrzenia.

Produkty, które możesz znaleźć w naszej ofercie skierowane są do profesjonalistów, osób działających w branży wytwarzania obwodów drukowanych, którym zależy na najwyższej jakości procesów produkcyjnych.

Zalety preparatów do miedziowania

Jednym z produktów, dedykowanym do procesu miedziowania PCB jest dwuskładnikowy środek mikrotrawiący Sterling SurfacePrep. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest przeprowadzenie procesu zanurzeniowego, który pozwala na ostateczne wykończenie płytek obwodów drukowanych. Jego działanie zapewnia optymalną przyczepność srebra i najwyższą jakość całego procesu.

Główne zalety profesjonalnych preparatów do miedziowania to:

  • oszczędność czasu oraz wygoda,
  • możliwość bieżącego kontrolowania prawidłowości przebiegu procesu,
  • oszczędność kosztów, dzięki możliwości uzupełnienia miedziowania, bez konieczności wykonywania całego procesu od nowa,
  • możliwość stworzenia równomiernej, jednolitej powierzchni,
  • wysoka stabilność i długa żywotność kąpieli.

Related Posts

Na czym polega kąpiel stripująca SN?

admin

2 listopada 2023

Blog

Kąpiel stripująca SN to innowacyjna technologia, która zdobywa coraz większą popularność w przemyśle. Jej głównym celem jest usuwanie powłok cyny z powierzchni różnych elementów.

Read More

Jakie dodatki stosuje się w cynowaniu chemicznym?

admin

1 września 2023

Blog

Cynowanie chemiczne to metoda stosowana w wielu gałęziach przemysłu, której celem jest zapewnienie trwałości i odporności na korozję różnych elementów elektronicznych, mechanicznych czy budowlanych.

Read More