dodatki do kąpieli trawiącej

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Preparaty do miedziowania PCB – co warto wiedzieć?

Produkty dedykowane do miedziowania PCB dostępne w naszej ofercie to profesjonalne propozycje od firmy MacDermid Enthone. Są one świetną bazą przygotowującą płytki PCB do srebrzenia.

Produkty, które możesz znaleźć w naszej ofercie skierowane są do profesjonalistów, osób działających w branży wytwarzania obwodów drukowanych, którym zależy na najwyższej jakości procesów produkcyjnych.

Zalety preparatów do miedziowania

Jednym z produktów, dedykowanym do procesu miedziowania PCB jest dwuskładnikowy środek mikrotrawiący Sterling SurfacePrep. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest przeprowadzenie procesu zanurzeniowego, który pozwala na ostateczne wykończenie płytek obwodów drukowanych. Jego działanie zapewnia optymalną przyczepność srebra i najwyższą jakość całego procesu.

Główne zalety profesjonalnych preparatów do miedziowania to:

  • oszczędność czasu oraz wygoda,
  • możliwość bieżącego kontrolowania prawidłowości przebiegu procesu,
  • oszczędność kosztów, dzięki możliwości uzupełnienia miedziowania, bez konieczności wykonywania całego procesu od nowa,
  • możliwość stworzenia równomiernej, jednolitej powierzchni,
  • wysoka stabilność i długa żywotność kąpieli.

Related Posts

Miedziowanie PCB w teorii i praktyce

admin

6 kwietnia 2023

Blog

Płytki PCB (ang. Printed Circuit Board) stanowią ważny element układów elektronicznych. Ich podstawą są laminaty szklano-epoksydowe lub tworzywa kompozytowe, a na wierzchu umieszczane są materiały izolacyjne. Ich powierzchnię z kolei pokrywa się warstwą miedzi. Na czym polega miedziowanie PCB? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Odtłuszczanie i jego znaczenie w procesie PCB

admin

14 marca 2023

Blog

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różne formy. Niektóre z nich to żywice, pozostałości topników, aktywatory organiczne i nieorganiczne, sole, oleje, odciski palców, kurz, a w końcu także różnego typu tłuszcze. Usuwanie tych i innych zanieczyszczeń jest ważnym elementem procesu PCB. Jakie produkty warto w tym celu wykorzystać?

Read More