dodatki do kąpieli trawiącej

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Preparaty do miedziowania PCB – co warto wiedzieć?

Produkty dedykowane do miedziowania PCB dostępne w naszej ofercie to profesjonalne propozycje od firmy MacDermid Enthone. Są one świetną bazą przygotowującą płytki PCB do srebrzenia.

Produkty, które możesz znaleźć w naszej ofercie skierowane są do profesjonalistów, osób działających w branży wytwarzania obwodów drukowanych, którym zależy na najwyższej jakości procesów produkcyjnych.

Zalety preparatów do miedziowania

Jednym z produktów, dedykowanym do procesu miedziowania PCB jest dwuskładnikowy środek mikrotrawiący Sterling SurfacePrep. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest przeprowadzenie procesu zanurzeniowego, który pozwala na ostateczne wykończenie płytek obwodów drukowanych. Jego działanie zapewnia optymalną przyczepność srebra i najwyższą jakość całego procesu.

Główne zalety profesjonalnych preparatów do miedziowania to:

  • oszczędność czasu oraz wygoda,
  • możliwość bieżącego kontrolowania prawidłowości przebiegu procesu,
  • oszczędność kosztów, dzięki możliwości uzupełnienia miedziowania, bez konieczności wykonywania całego procesu od nowa,
  • możliwość stworzenia równomiernej, jednolitej powierzchni,
  • wysoka stabilność i długa żywotność kąpieli.

Related Posts

Na czym polega kwaśna kąpiel stripująca Sn?

admin

30 listopada 2022

Blog

W celu osiągnięcia dobrych efektów w różnych dziedzinach ważne jest korzystanie z odpowiednich pomocy, które gwarantują powodzenie. Przykładem może być kwaśna kąpiel stripująca Sn. Na czym polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Co to jest płytka drukowana i do czego jest wykorzystywana?

admin

8 lipca 2022

Blog

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam każdego dnia i są pomocami nie do zastąpienia. Często jednak uznajemy ich działanie za pewnik, nie zastanawiając się nad tym, co kryje się w ich wnętrzu. Taka wiedza jest jednak bardzo cenna i pozwala docenić możliwości, jakie dają gadżety elektroniczne. 

Read More