dodatki do kąpieli trawiącej

Na czym polega kwaśna kąpiel stripująca Sn?

admin

30 listopada 2022

Blog

W celu osiągnięcia dobrych efektów w różnych dziedzinach ważne jest korzystanie z odpowiednich pomocy, które gwarantują powodzenie. Przykładem może być kwaśna kąpiel stripująca Sn. Na czym polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Kwaśna kąpiel stripująca Sn – na czym polega?

Stripowanie to proces polegający na zdejmowaniu starych warstw cyny. Aby tego dokonać, konieczne jest wykorzystanie starannie dobranych środków, które umożliwiają oczyszczenie powierzchni. Metodą wykorzystywaną w tym celu jest m.in. kwaśna kąpiel Sn

Do jej przeprowadzenia warto zastosować polecane przez nas produkty renomowanej firmy MacDermid Enthone. Ich wybór jest szeroki, dzięki czemu można dobrać rozwiązanie idealnie pasujące do potrzeb. Środki do kąpieli stripującej są wydajne, zmniejszają częstotliwość wymiany kąpieli i pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnych materiałów. 

Zalety kwaśnej kąpieli stripującej Sn

Kąpiel stripująca Sn przeprowadzona z wykorzystaniem produktów najnowszej generacji to proces, który przybiega efektywnie. Jego zalety to przede wszystkim:

  • wydłużona żywotność urządzenia dzięki niskiej egzotermiczności reakcji,
  • pełne bezpieczeństwo: kąpiel nie zawiera nadtlenków, fluorków ani chelatów, nie atakuje szkła ani żywicy,
  • łatwość przeprowadzenia dzięki systemowi jednoskładnikowemu,
  • możliwość przeprowadzenia procesu bez obawy o długie przestoje maszyn spowodowane powstawaniem osadów i zapychaniem się urządzeń,
  • maksymalna wydajność związana z możliwością dużego obciążenia kąpieli rozpuszczonymi metalami (150 g/L).

Related Posts

Miedziowanie PCB w teorii i praktyce

admin

6 kwietnia 2023

Blog

Płytki PCB (ang. Printed Circuit Board) stanowią ważny element układów elektronicznych. Ich podstawą są laminaty szklano-epoksydowe lub tworzywa kompozytowe, a na wierzchu umieszczane są materiały izolacyjne. Ich powierzchnię z kolei pokrywa się warstwą miedzi. Na czym polega miedziowanie PCB? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Odtłuszczanie i jego znaczenie w procesie PCB

admin

14 marca 2023

Blog

Zanieczyszczenia mogą przyjmować różne formy. Niektóre z nich to żywice, pozostałości topników, aktywatory organiczne i nieorganiczne, sole, oleje, odciski palców, kurz, a w końcu także różnego typu tłuszcze. Usuwanie tych i innych zanieczyszczeń jest ważnym elementem procesu PCB. Jakie produkty warto w tym celu wykorzystać?

Read More