dodatki do kąpieli trawiącej

Na czym polega kwaśna kąpiel stripująca Sn?

admin

30 listopada 2022

Blog

W celu osiągnięcia dobrych efektów w różnych dziedzinach ważne jest korzystanie z odpowiednich pomocy, które gwarantują powodzenie. Przykładem może być kwaśna kąpiel stripująca Sn. Na czym polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Kwaśna kąpiel stripująca Sn – na czym polega?

Stripowanie to proces polegający na zdejmowaniu starych warstw cyny. Aby tego dokonać, konieczne jest wykorzystanie starannie dobranych środków, które umożliwiają oczyszczenie powierzchni. Metodą wykorzystywaną w tym celu jest m.in. kwaśna kąpiel Sn

Do jej przeprowadzenia warto zastosować polecane przez nas produkty renomowanej firmy MacDermid Enthone. Ich wybór jest szeroki, dzięki czemu można dobrać rozwiązanie idealnie pasujące do potrzeb. Środki do kąpieli stripującej są wydajne, zmniejszają częstotliwość wymiany kąpieli i pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnych materiałów. 

Zalety kwaśnej kąpieli stripującej Sn

Kąpiel stripująca Sn przeprowadzona z wykorzystaniem produktów najnowszej generacji to proces, który przybiega efektywnie. Jego zalety to przede wszystkim:

 

  • wydłużona żywotność urządzenia dzięki niskiej egzotermiczności reakcji,
  • pełne bezpieczeństwo: kąpiel nie zawiera nadtlenków, fluorków ani chelatów, nie atakuje szkła ani żywicy,
  • łatwość przeprowadzenia dzięki systemowi jednoskładnikowemu,
  • możliwość przeprowadzenia procesu bez obawy o długie przestoje maszyn spowodowane powstawaniem osadów i zapychaniem się urządzeń,
  • maksymalna wydajność związana z możliwością dużego obciążenia kąpieli rozpuszczonymi metalami (150 g/L).

Related Posts

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Co to jest płytka drukowana i do czego jest wykorzystywana?

admin

8 lipca 2022

Blog

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam każdego dnia i są pomocami nie do zastąpienia. Często jednak uznajemy ich działanie za pewnik, nie zastanawiając się nad tym, co kryje się w ich wnętrzu. Taka wiedza jest jednak bardzo cenna i pozwala docenić możliwości, jakie dają gadżety elektroniczne. 

Read More