dodatki do kąpieli trawiącej

Jak zadbać o odpowiednie odtłuszczanie w procesie PCB?

admin

2 czerwca 2022

Blog

W dzisiejszych czasach każdego dnia korzystamy z urządzeń elektronicznych, które ułatwiają nam życie i zwiększają możliwości. Ich obecność jest tak oczywista, że często nie zwracamy uwagi na to, jak są one skonstruowane i jak wiele elementów musi zostać połączonych, by osiągnąć zamierzony efekt. Nad takimi szczegółami zastanawiają się jednak specjaliści, którzy odpowiadają za tworzenie wspomnianych urządzeń. Wiedzą oni, że znaczenie ma każdy etap procesu i że każda decyzja musi być starannie przemyślana. Jednym z ważnych kroków jest m.in. odtłuszczanie w procesie PCB. Jak zadbać o doskonały efekt? I jakich produktów warto użyć w tym celu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega odtłuszczanie w procesie PCB?

Odtłuszczanie, to tak jak wspomnieliśmy, bardzo ważny etap procesu PCB, czyli procesu obróbki płytek drukowanych. To swoisty łącznik, który poprzedza kolejne czynności, w tym np. miedziowanie PCB. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu odpowiednich środków możliwe jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi. Takie działanie przygotowuje powierzchnię do dalszej obróbki i pozwala na efektywne przeprowadzenie procesu PCB. 

Podczas odtłuszczania niezwykle ważnym czynnikiem jest wykorzystanie profesjonalnych produktów od renomowanych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie. Należy pamiętać, że tylko wysokiej klasy propozycje umożliwiają dokładne przygotowanie powierzchni, a przy tym są wydajne i bezpieczne.

Jaki produkt wykorzystać do odtłuszczania?

Podstawowym produktem, który znajdziesz w naszej ofercie i który świetnie sprawdzi się w procesie odtłuszczania PCB jest Metex Acid Cleaner L-15-ON. Ten kwaśny środek odtłuszczający wykazuje uniwersalność jeśli chodzi o zastosowanie i świetnie sprawdza się w przypadku wstępnej obróbki płytek drukowanych.

Jego zalety to m.in.:

  • szybkie usuwanie zanieczyszczeń (w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi), 
  • możliwość wykorzystywania w procesie zanurzeniowym lub w czasie rozpylania,
  • długa trwałość produktu i wygodna forma, która umożliwia kontrolowanie procesu i jego szybkie przeprowadzenie. 

Related Posts

Preparaty polecane do miedziowania PCB

admin

6 grudnia 2022

Blog

Miedziowani to proces kluczowy m.in. w produkcji obwodów drukowanych. Ma on duże znaczenie, ponieważ jakość nakładanej powłoki przekłada się na jakość gotowego obwodu. Aby jednak osiągnąć dobre efekty końcowe, konieczne jest zadbanie o optymalny skład roztworu kąpieli i dodatkowe działania wspierające prawidłowe miedziowanie. Jakie produkty warto wykorzystać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More

Na czym polega kwaśna kąpiel stripująca Sn?

admin

30 listopada 2022

Blog

W celu osiągnięcia dobrych efektów w różnych dziedzinach ważne jest korzystanie z odpowiednich pomocy, które gwarantują powodzenie. Przykładem może być kwaśna kąpiel stripująca Sn. Na czym polega? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Read More