dodatki do kąpieli trawiącej

Jak zadbać o odpowiednie odtłuszczanie w procesie PCB?

admin

2 czerwca 2022

Blog

W dzisiejszych czasach każdego dnia korzystamy z urządzeń elektronicznych, które ułatwiają nam życie i zwiększają możliwości. Ich obecność jest tak oczywista, że często nie zwracamy uwagi na to, jak są one skonstruowane i jak wiele elementów musi zostać połączonych, by osiągnąć zamierzony efekt. Nad takimi szczegółami zastanawiają się jednak specjaliści, którzy odpowiadają za tworzenie wspomnianych urządzeń. Wiedzą oni, że znaczenie ma każdy etap procesu i że każda decyzja musi być starannie przemyślana. Jednym z ważnych kroków jest m.in. odtłuszczanie w procesie PCB. Jak zadbać o doskonały efekt? I jakich produktów warto użyć w tym celu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega odtłuszczanie w procesie PCB?

Odtłuszczanie, to tak jak wspomnieliśmy, bardzo ważny etap procesu PCB, czyli procesu obróbki płytek drukowanych. To swoisty łącznik, który poprzedza kolejne czynności, w tym np. miedziowanie PCB. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu odpowiednich środków możliwe jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi. Takie działanie przygotowuje powierzchnię do dalszej obróbki i pozwala na efektywne przeprowadzenie procesu PCB. 

Podczas odtłuszczania niezwykle ważnym czynnikiem jest wykorzystanie profesjonalnych produktów od renomowanych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie. Należy pamiętać, że tylko wysokiej klasy propozycje umożliwiają dokładne przygotowanie powierzchni, a przy tym są wydajne i bezpieczne.

Jaki produkt wykorzystać do odtłuszczania?

Podstawowym produktem, który znajdziesz w naszej ofercie i który świetnie sprawdzi się w procesie odtłuszczania PCB jest Metex Acid Cleaner L-15-ON. Ten kwaśny środek odtłuszczający wykazuje uniwersalność jeśli chodzi o zastosowanie i świetnie sprawdza się w przypadku wstępnej obróbki płytek drukowanych.

Jego zalety to m.in.:

  • szybkie usuwanie zanieczyszczeń (w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi), 
  • możliwość wykorzystywania w procesie zanurzeniowym lub w czasie rozpylania,
  • długa trwałość produktu i wygodna forma, która umożliwia kontrolowanie procesu i jego szybkie przeprowadzenie. 

Related Posts

Rekomendowane preparaty do Blackhole – przegląd rozwiązań

admin

26 stycznia 2022

Blog

Blackhole SP to słabo alkaliczna zawiesina bazująca na węglu, która jest dedykowana do pokrywania dielektrycznych powierzchni płytek drukowanych nieprzerwaną warstwą przewodzącą węgla. Na uwagę zasługuje zarówno podstawowa kąpieli Blackhole SP, jak i tzw. system dwukomponentowy, stworzony do oczyszczania powierzchni miedzianej i kondycjonowania szkła i żywicy płytki drukowanej. Oba te rozwiązania doskonale przygotowują płytkę do metalizacji […]

Read More

Produkty zalecane do złocenia płytek drukowanych

admin

17 września 2021

Blog

Proces tworzenia płytek drukowanych wiąże się z koniecznością zapewnienia im odpowiedniej wytrzymałości i ochrony. Jedną z metod wykorzystywanych, by osiągnąć ten cel, jest złocenie. Na czym polega ten proces? I jakie produkty są wykorzystywane w celu uzyskania jak najlepszych efektów? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Read More