dodatki do kąpieli trawiącej

Jak zadbać o odpowiednie odtłuszczanie w procesie PCB?

admin

2 czerwca 2022

Blog

W dzisiejszych czasach każdego dnia korzystamy z urządzeń elektronicznych, które ułatwiają nam życie i zwiększają możliwości. Ich obecność jest tak oczywista, że często nie zwracamy uwagi na to, jak są one skonstruowane i jak wiele elementów musi zostać połączonych, by osiągnąć zamierzony efekt. Nad takimi szczegółami zastanawiają się jednak specjaliści, którzy odpowiadają za tworzenie wspomnianych urządzeń. Wiedzą oni, że znaczenie ma każdy etap procesu i że każda decyzja musi być starannie przemyślana. Jednym z ważnych kroków jest m.in. odtłuszczanie w procesie PCB. Jak zadbać o doskonały efekt? I jakich produktów warto użyć w tym celu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega odtłuszczanie w procesie PCB?

Odtłuszczanie, to tak jak wspomnieliśmy, bardzo ważny etap procesu PCB, czyli procesu obróbki płytek drukowanych. To swoisty łącznik, który poprzedza kolejne czynności, w tym np. miedziowanie PCB. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu odpowiednich środków możliwe jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi. Takie działanie przygotowuje powierzchnię do dalszej obróbki i pozwala na efektywne przeprowadzenie procesu PCB. 

Podczas odtłuszczania niezwykle ważnym czynnikiem jest wykorzystanie profesjonalnych produktów od renomowanych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie. Należy pamiętać, że tylko wysokiej klasy propozycje umożliwiają dokładne przygotowanie powierzchni, a przy tym są wydajne i bezpieczne.

Jaki produkt wykorzystać do odtłuszczania?

Podstawowym produktem, który znajdziesz w naszej ofercie i który świetnie sprawdzi się w procesie odtłuszczania PCB jest Metex Acid Cleaner L-15-ON. Ten kwaśny środek odtłuszczający wykazuje uniwersalność jeśli chodzi o zastosowanie i świetnie sprawdza się w przypadku wstępnej obróbki płytek drukowanych.

Jego zalety to m.in.:

  • szybkie usuwanie zanieczyszczeń (w tym zanieczyszczeń oleistych, a także śniedzi), 
  • możliwość wykorzystywania w procesie zanurzeniowym lub w czasie rozpylania,
  • długa trwałość produktu i wygodna forma, która umożliwia kontrolowanie procesu i jego szybkie przeprowadzenie. 

Related Posts

Jakie dodatki stosuje się w cynowaniu chemicznym?

admin

1 września 2023

Blog

Cynowanie chemiczne to metoda stosowana w wielu gałęziach przemysłu, której celem jest zapewnienie trwałości i odporności na korozję różnych elementów elektronicznych, mechanicznych czy budowlanych.

Read More

Dlaczego trawienie SN jest bezpieczne dla miedzi?

admin

3 lipca 2023

Blog

W dzisiejszych czasach wytwarzanie płytek drukowanych kojarzy się z niezwykle złożonym procesem. Wszystko to za sprawą dużych wymagań narzucanych przez klientów oraz coraz wyraźniejszych standardów jakościowych. Kwaśna kąpiel stripująca Sn staje się niezbędnym elementem w przygotowaniu płytek PCB do użytku.

Read More